Jak interpretować wynik badania cukru we krwi i czy to oznacza cukrzyce?

Dzień dobry,jestem kobietą mam 66 lat.Lekarz endokrynolog zlecił mnie badania; morfologię,glukozę,magnez,potas,sód,wapń całkowity,insulinę,TSH,witaminę 25 (OH) całkowita,(FT-4), anty-TG,anty-TPO i wszystkie wyniki są w normie,tylko INSULINA jest poniżej normy - (L97) 2,70 mU/l zakres referencyjny jest od 3.00-25.00,natomiast GLUKOZA wynosi 75 mg/dl zakres referencyjny jest od 70-99 jestem tym wynikiem zaniepokojona,proszę mnie powiedzieć,czy to są początki cukrzycy.Jolanta A.

Dzień dobry,

jeżeli wszystkie pozostałe wyniki są w normie to nie powinna się Pani martwić. Proszę za tydzień lub 2 powtórzyć badanie insuliny.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga