Jak interpretować wynik badania cytologii i czy konieczna jest operacja?

Cytologia wynik: komórki nabłonka płaskiego: nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego (ASC) nie można wykluczyć HSIL (ASC-H) . co mnie czeka ?? w czwartek kolkoskopia a potem? czy możliwa operacja ??

Lek. Tomasz Budlewski

najpierw kolposkopia i ew badania hpv dna dopiero później dalsze decyzję, proponuje zachować spokój.