Jak interpretować wynik badania d-dimerów u osoby w 21 tygodniu ciąży?

Witam, jestem obecnie w 21tc i doskwierają mi od miesiąca bóle łydek. Przerażona zakrzepicą zrobiłam d-dimery które wyszły trzykrotnie podwyższone ale również MG wyszedł mi poniżej normy. Koagulologia: Czas referencyjny- 11.4s Czas potrombinowy- 10,7s INR- 0,94 APTT- 28,9s Fibrynogen- 276mh D-dimery- 1,693 Z powodu uczucia ciepła w żyle lewej nogi zrobiono mi dooplera tej kończyny który nie wykazał żadnych nieprawidłowości. Czy powinnam się martwić tym wynikiem d-dimerów?

Lek. Katarzyna Szymczak

D- dimery mogą być podwyższone w ciąży,bez innych przyczyn, w tym wypadku to mało wiarygodny parametr.
Pozdrawiam