Jak interpretować wynik badania ginekologicznego i czy markery są prawidłowe?

Mam 49 lat. Regularnie miesiączkuję (obficie). Proszę o interpretacje wyniku ROMA CA125 - 33,3 HE4 - 72,1. Wartość ryzyka przed menopauzą 16.8. Wartość ryzyka po menopauzie 25,15. Dwa tygodnie temu TK wykazało OLBRZYMIEGO guza u trzonu macicy prawdopodobnie mięśniak (w karcie szpitalnej mam pytajniki???) Wymiary: 16 cmx13 cmx15cm i zmiany torbielowate w prawym jajniku. Czy moje markery sa prawidłowe. Zwłaszcza ROMA? (Czekam na histopatologię i cytologię). Dziekuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

Dla CA125 przyjmuje się, że wartością prawidłową dla antygenu jest wynik niższy niż 35 U/ml.
Za górną granicę normy uznaje się dla HE4 stężenia o wartości równej i mniejsze niż 150 pM/l.

Do wyliczenia wskaźnika ROMA używa się skomplikowanego algorytmu, proszę iść do ginekologa.