Jak interpretować wynik badania ginekologicznego i czy oznacza on niepłodność?
Witam. Ostatnio kilka dni mialam plamienie miedzymiesiaczkowe ktoremu towarzyszyl bol lewego jajnika. Zostalam skierowana na badania USG. Dzisiaj mialam wykonane to badanie. Ogolnie Pan doktor powiedzial ze na jajnikach nie ma zadnych zmian. Opis badania : "Trzon macicy w przodozgieciu o wymiarach: AP 32 mm, podl. 47mm jednorodnej echogennosci. Jama macicy linijna. Endometrium o grubosci 2 warstw 9.7mm jednorodne. Przydatki obistronne bez zmian w bad. USG. Prawy jajnik o wym. 36x19mm. Lewy 32x17mm. Jajniki z licznymi pecherzykami. W zat. Douglasa brak wolnego plynu." Martwi mnie w tym opisie wzmianka o pecherzykach. Co to moze oznaczac? Czy to moze byc nieplodnosc? Dodam ze lecze sie na niedoczynnosc tarczycy TSH w normie. Od 40 dni nie mialam miesiaczki. Moje miesiaczki sa regularne (33dni). Prosze o porade.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Wynik USG jest prawidłowy, nie należy się nim martwić. Przyczyny zaburzenia miesiączki należy szukać gdzie indziej. Pozdrawiam!