Jak interpretować wynik badania głowy wykonanego w związku z podejrzeniem dziedziczenia choroby Alzheimera?

W lewym hipokampie widoczne drobne śr. Ok. 2-3 mm. Ognisko hiperintensywne na obrazach T2 i w sekw. FLAIR, hypointensywne na obrazach T1 zależnych. Brak zaburzeń dyfuzji /DWI/, w tej lokalizacji brak wzmocnienia kontrastowego. Obraz odpowiada prawdopodobnie bliźnie naczyniopochodnej, jednak nie można tego stwierdzić jednoznacznie i wykluczyć zmiany rozrostowej. Wskazana obserwacja. Poza tym struktury mózgowia bez zmian ogniskowych, układ komorowy symetryczny prawidłowej szerokości. Badanie wykonano w związku z podejrzeniem dziedziczenia choroby Alc Alzheimera. Proszę o odpowiedź. Bardzo się niepokoję. Dziękuję i pozdrawiam. Basia Janusz

Witam!
Stwierdzono w lewym hipokampie 2-3 mm ognisko, najprawdopodobniej stare, po naczyniowe, które należy różnicować z ew. zmianą rozrostową. W tym celu należy monitorować, czyli kontrolne RM głowy.
Powodzenia
W. Łuczkowski.