Jak interpretować wynik badania glukozy i jaka jest jej norma?

Dzień dobry, dziś wykonałam badanie poziomu glukozy, pierwsze na czczo, drugie po 1 godzinie i trzecie po 2 godzinach. Otrzymałam następujące wyniki Glukoza na czczo 84 mg/dl Glukoza po 1 godz 70 mg/dl Glukoza po 2 godz. 73 mg/dl Czy wyniki są prawidłowe? Czytałam, że wynik po godzinie powinien być wyższy niż ten na czczo. Proszę o interpretację.

Czy jest Pani w ciąży? Tego Pani nie podaje. Pytam dlatego, że doustny test obciążenia glukozą inaczej się wykonuje i interpretuje u kobiet w ciąży, niż u pozostałych osób.
Jeśli nie jest Pani w ciąży, to istotne są tylko poziomy glukozy na czczo i po 2 godzinach (które u Pani są prawidłowe).
Oznaczenia po godzinie nie powinno się wykonywać.
Jest ono niskie ale na jego poziom mogła wpłynąć np. aktywność fizyczna w czasie badania.
Podczas badania powinno się zachować spokój i siedzieć, nie należy wykonywać żadnej aktywności fizycznej nawet typu chodzenie czy spacer.

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org