Jak interpretować wynik badania glukozy u kobiety w 26 tygodniu ciąży?

Witam, jestem w 26 tygodniu ciąży i wczoraj miałam wykonywany test obciążenia glukozą 75 g. Wynik na czczo 69 mg/dl, po godzinie 63 mg/dl, po dwóch godzinach niestety nie wykonałam, bo zwymiotowałam. W przyszłym tygodniu pójdę powtórzyć test, ale martwię się, że po godzinie wynik był niższy niż na czczo. Co to może oznaczać?

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej ma Pani hiperinsulinemię, która powoduje nadmierne obniżenie stężenia glukozy we krwi. Proszę wybrać się na wizytę do diabetologa, który po badaniu i rozmowie z Panią zaleci odpowiednie postępowanie dietetyczne.Do czasu wizyty proszę
jeść częściej, a mniej obfite posiłki. Proszę również starać się wybierać produkty o indeksie glikemicznym