jak interpretować wynik badania glukozy we krwi i czy świadczy to o insulinooporności?

Witam serdecznie, Proszę o podpowiedź : Glukoza czczo 97,7mg/dl Glukoza po 1h od obciążenia glukozą 75g- 79,7 mg/dl Glukoza po 2h od obciążenia glukozą 75g- 78,9 mg/dl Insulina na czczo- 10,9 uU/ml Insulina po 1h od obciążenia glukozą 75g-46,8 uU/ml Insulina po 2h od obciążenia glukozą 75g- 17,2 uU/ml Wg kalkulatora HOMA:IR wynosi : 2,63 czy to wskazuje na insulinooporność ? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

tak może wskazywać na insulinoporność lecz należy wykluczyć inne przyczyny a przede wszystkim poznać objawy jakie u Pani występują. proszę koniecznie zgłosić się do lekarza diabetologa.