Jak interpretować wynik badania histopatologicznego po konizacji szyjki macicy?

Proszę o interpretację wyników histopatologicznych po konizacji szyjki macicy : Opis makroskopowy : 1-3. Tarcza szyjki macicy śr.3,5cm, szaro-brunatna 9fr 3xcał. ROZPOZNANIE : 1-3 Konizat szyjki macicy pokryty nablonkiem wielowarstwowym plaski.W okolicy ujscia zewnętrznego nabłonek płaski wykazuje cechy srodnablonkowej neoplazji dużego stopnia, (CIN3). Zmiana nie dochodzi do brzegów preparatu- usunięta radykalnie. Obraz mikroskopowy odpowiada rozpoznaniu HSIL.

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik wskazuje na obecność komórek, które same w sobie nie są komórkami rakowymi, ale mają zwiększony potencjał transformacji mowotworowej. U Pani te komórki zostały usunięte w całości. Z wynikiem proszę się udać do ginekologa w celu omówienia dalszej kontroli.