Jak interpretować wynik badania histopatologicznego po operacji usunięcia tarczycy?

Dzisiaj odebrałam wyniki histopatologiczne po operacji usunięcia tarczycy niestety nikt nie udzielił mi informacji ani nie wyjaśnił co dalej mam robić oprócz umówienia wizyty w Gliwicach . Dlatego proszę o interpretację wyników na granicy cieśni i płata lewego tarczycy obecne ognisko raka brodawkowatego wariant pęcherzykowy typ otorebkowany o wymiarach 1,5,*1*0,5cm. ICD-O 8343/3 wg WHO . Nowotwór nacieka na torebkę guzka i torebkę tarczycy ale jej nieprzekraczającej najmniejszy margines tkanek zdrowych wynosi w tym miejscu ok. 0,1mm. Cech angioinwazji ani zatorów w świetle naczyń nie znaleziono. Immunohistochemia:ck19( ) ck-56(-) ki67 dodatni w około 5%komórek. Całość obrazu odpowiada pT1b. Bardzo proszę o wyjaśnienie bo czytam to i jestem przerażona z góry dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Nie można udzielić pani informacji o pani rokowaniu w tym miejscu ponieważ wymagało by to dokładnej oceny pani stanu klinicznego i wglądu w pełną dokumentację. Chcę jednak panią odrobinę uspokoić i podać kilka ogólnych informacji. W przypadku raka brodawkowatego <4 cm 10 lat przeżywa 90–95% chorych, jeżeli rak rozlegle nacieka tkanki otaczające – tylko ~60% (u pani jednak zmiana jest ograniczona do narządu i nie stwierdzono kilku innych negatywnych cech). Proszę pilnie zgłosić się do wyznaczonego ośrodka ponieważ ma on bardzo duże doświadczenie w leczeniu pacjentów z takim rozpoznaniem. Koniecznie należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarzy prowadzących co do dalszego leczenia i monitorowania po leczeniu.