Jaka jest interpretacja wyniku badania histopatologicznego usuniętej śledziony?

Prosze o interpretacje wyniku badania histopatologicznego usunietej sledziony w wyniku pekniecia. Wynik badania.... Hyperaemia-B (m-36100) Sledziona z drobnymi wylewami podtorebkowymi -A Tkanka tluszczowa wneki z wylewami krwi -C Sledziona powiekszona 14x8x4.5cm A-z ubytkami torebki i drobnymi ogniskami wylewow podtorebkowych B- reszta sledziony C- czesc przywnekowa Co oznacza taki wynik badania?? Czy wskazuje na cos co moglo doprowadzic do pekniecia sledziony??

Na pewno wynik nie wskazuje czym mogło być spowodowane pęknięcie śledziony (uraz?). W przypadku powiększonej śledziony czasami dochodzi do jej samoistnego pęknięcia (chociaż powiększenie jest niewielkie - norma to około 12 cm i uzależniona jest od wielkości człowieka). Brak jakiejkolwiek patologii w miąższu śledziony. Wynik tylko świadczy o jej przekrwieniu na skutek pęknięcia naczyń i miąższu wątroby.