Jak interpretować wynik badania histopatologicznego z gastroskopii?

Dzień dobry,bardzo proszę o odpowiedż w prostych słowach,co oznacza mój wynik histopatologiczny z gastroskopii ( była robiona biopsja ( naczyniak w żołądku) oraz 4 wycinki z dwunastnicy.Odebrałam wynik i kazano iść do gastrologa ,a muszę czekać ponad miesiąc,który będzie dla mnie "wiecznością stresową" Rozpoznanie.Fragmenty błony śluzowej jelita cienkiego z przewlekłym naciekiem zapalnym w podścielisku oraz ogniskowym,niewielkim .niewielkim skróceniem kosmków.Zwiększenia ilości limfocytów śródnabłonkowych ani rozrostu krypt nie stwierdza się.Obraz histologiczny nieswoisty,nie spełnia kryteriów morfologicznych rozpoznania choroby trzewnej.Bardzo proszę odpowiedzieć,czy to oznacza zmiany nowotworowe i czy mam Celiaki?Marker 3 miesiące temu miałam 2,8,obecnie 3,1,czyli rośnie .Norma podana do 2,5.Z góry serdecznie dziękuję za każdą odpowiedż

Lek. Paweł Szadkowski

Nie ma Pani celiakii i nie ma zmian nowotworowych. Obecne są komórki zapalne, dlatego należy się udać do lekarza, który zleci odpowiednie leczenie.