Jak interpretować wynik badania hormonów tarczycy?

Witam Kilka dni temu zrobiłam sobie badania krwi, ponieważ podejrzewam u siebie problemy z tarczyca. Podaję wyniki moich badań wraz z ustalonym przez laboratorium normami. 1) TSH 3,24 mlU/I (0,27-4,20) 2) FT4 14,02 pmol/l (12-22) 3) FT3 5,06 pmol/l (3,5-7,7) 4) P-ciała p/peroksydazie tarczycowej <9,0 (34,0) Czy wyniki wyszły faktycznie w normie I nie powinnam się martwić? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź. (PS. towarzyszą mi symptomy niedoczynność tarczycy)

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki mieszczą się w normie i nie wskazują na zaburzenia hormonalne tarczycy. W sprawie swoich dolegliwości sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu (w celu oceny pani stanu klinicznego).