Jak interpretować wynik badania kręgosłupa?

W zachyłku bocznym prawym kanału kręgowego widoczna jest zmiana w najdłuższym wymiarze do 17mm schodząc wzdłuż prawego korzenia nerwu L5 w kierunku otworu m/kręgowego na poziomie S1/S2, oselkowatego kształtu śr do 6.5mm powodując ucisk na ten korzeń na jej obwodzie jest wzmocnienie

Lek. Michał Lenard

Badanie uwidoczniło zmianę uciskającą na struktury nerwowe, co może powodować objawy bólu i drętwienia kończyn. Opis oraz wynik badania powinien ocenić neurochirurg, który zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Możliwe, że konieczna będzie operacja kręgosłupa w celu wycięcia zmiany. Pozdrawiam!