Jak interpretować wynik badania kręgosłupa i co on oznacza?

Proszę o interpret-Na poz L2/3 i L3/4 uwypukl. mas krążków m-k poza zarysy trzonów po obu str. więzadła podłużn tylnego,z wpuklaniem mas do dolnych części otworów m-k(bardziej po str.lewej i w większym stopniu na poziomie L2/3,z umiark.zwęż lewego otworu m-k L2/3). Wym. strzałk.kan.kręg wynosi:L2/3 11,5 mm,L3/4: 11 mm(stenoza wzgl) Na poz. L4/5 i L5/S1 niewielkie okrężne wypukliny krążków modelujące worek opon. Wym. strzałk. kan.kręg wynosi L4/5 11 mm,L5/S1: 10 mm(stenoza wzgl) a L1/2 13,2 mm

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie dolegliwości ? Czy jakiś uraz? Wskazana wizyta u lekarza zlecającego powyzsze badanie