Jak interpretować wynik badania kręgosłupa i co to oznacza?

Pogłębienie lordozy lędźwiowej z poziomym ustawieniem kości krzyżowej. Obniżenie wysokości i dehydratacja krążka międzykręgowego L5/S1 – zmiany degeneracyjne. Na poziomie L5/S1 okrężna wypuklina krążka z towarzyszącą okrężną osteofitozą wlk. Do 6 mm poza tylne obrysy trzonów, przylegająca do przedniej powierzchni worka oponowego i prawego korzenia S1 w zachyłku bocznym- nie można wykluczyć kolizji ułożeniowej. Symetryczna, okrężna wypuklina krążka L4/L5 i L3/L4 modelująca przednią ścianę wor

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna łączna ocena powyższego badania z bezpośrednim badaniem lekarskim