Jak interpretować wynik badania krwi i czy konieczne jest stosowanie leków?

Witam. Proszę o interpretację wyników krwi: leukocyty 6,34 erytrocyty 5,07 hg 12,2 hematokryt 39,5% mcv 77,9 mch 24,1 mchc 30,9 płytki krwi 302 p-lcr 36,1 rdw-cv 23,9 mpv 11,2 żelazo 122,6. Pragnę jeszcze dodać, że suplementowałam żelazo tardyferon 2 razy dziennie przez około 2 tygodnie a później raz dziennie. Morfologię zrobiłam po niecałym miesiącu suplementacji. Przed leczeniem żelazo 18 a norma 37-145, hg 9,9 ferrytyna 3. Dlaczego tak szybko nastąpił drastyczny wzrost żelaza a hg nadal na dolnej granicy. Boję się że jak nadal będę zażywać ten preparat to żelazo będzie powyżej normy a hg nadal dość nisko choć w normie. Białko crp w normie wyszło, zdolność wiązania żelaza również. Mam 38 lat. Z poważaniem, Anna.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik poziomu żelaza może być niewiarygodny w trakcie suplementacji, najważniejsze że hgb się zwiększyło i to bardzo dużo jak na taki krótki czas przyjmowania żelaza.