Jak interpretować wynik badania krwi i czy mam niski poziom żelaza?

Co mogą oznaczać poniższe wyniki? Czy jest za mało żelaza w diecie? Kobieta lat 37, badanie wykonane 35 dni po ostatniej miesiączce: Hemoglobina 12.1 g/dL przy normie 12-15.6 Iron 18 ug/dLprzy normie 50-170 Iron 3.22 mcmol/L przy normie 8.95-30.43 Transferrin Saturration index 4% norma 20-55 Ferritine <8 przy normie 10-120 Total iron binding capacity 438.10 ug/dL przy normie 235-450

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystkie wyniki wskazują na niedokrwistość z niedoboru żelaza. Nie podała Pani wyników MCV i MCH - ich obniżenie również wskazuje na tę dolegliwość. Proszę się udać do lekarza pierwszego kontaktu. Może być konieczna suplementacja żelaza oraz zmiana diety.