Jak interpretować wynik badania krwi u 12-letniego dziecka?

Witam, odebrałam wyniki 12 letniej córki mcv 76,3,mch 26,4,linfocyty 47%,mpv 8,52 cholesterol całkowity 197,hdl 48,nie hdl 149,ldl 131,60,trójglicerydy 87 glukoza74. Dziekuję bardzo

Lek. Paweł Szadkowski

Cholesterol całkowity jest za wysoki, norma do 190, nie HDL powinien być poniżej 130, HDL w normie, glukoza i TG w normie. MCV i MCH są na dolnej granicy normy - jeśli hemoglobina jest w normie, nie ma powodu do niepokoju. Można za jakiś czas powtórzyć morfologię i sprawdzić, czy parametry nie spadają. Zbyt niskie MCV i MCH mogą wskazywać na niedokrwistość z niedoboru żelaza. Limfocyty nieznacznie podwyższone, ale tylko procentowo, czyli wartość bezwzględna zapewne była w normie.
Powinna Pani zastosować u córki odpowiednią dietę za względu za podwyższony poziom cholesterolu.