Jak interpretować wynik badania krwi wykonanego przed zabiegiem w szpitalu?

Niedawno miałam badania krwi przed zabiegiem w szpitalu i otrzymałam na wypisie wyniki. Są m.in.: Antygen HBs: 0,33 ; HCV - przeciwciała: <0,02; Jak je interpretować? Dodam, że niedawno wykonałam szczepienie przeciwko WZW B - dawkę przypominającą.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani normy dla HBsAg, co wyklucza możliwość wiarygodnej interpretacji. Brak przeciwciał antyHCV oznacza, że nie jest Pani zakażona WZW t C.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Na podstawie wyników badań stwierdzić można brak aktywnego zakażenia HCV i HBV.