Jak interpretować wynik badania morfologi krwi u 19-latki?

Szanowni Państwo, odebrałam właśnie wyniki morfologii krwi i jedna rzecz mnie zastanawia: limfocyty i granulocyty mam w normie (odpowiednio po 3,5 przy normie 1,00-5,00 i 2,8 przy normie 2,5-6,5), lecz ich procent już się nie zgadza (lym% to 52,8 przy normie 18,00-50,00 i gra% 41,0 przy normie 45,0-75,0). Dodatkowo MCV wynosi 79, przy normie 80-99. Czy jest to powód do obaw? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie ma powodu do niepokoju, ważniejsza jest liczba bezwzględna,niż odsetek %.