Jak interpretować wynik badania na przeciwciała u osoby przed planowaną ciążą?

Witam serdecznie, przed planowana ciaza moj ginekolog zlecil mi do wykonania badania m.in na przeciwciala rozyczki, wizyte u ginekologa mam dopiero 17.04 , a wczoraj dostalam wyniki. Bardzo prosze o pomoc w interpretacji : Rozyczka IgG >500 IU/ml Z gory dziekuje

Lek. Paweł Szadkowski

Oznacza to, że chorowała Pani kiedyś na różyczkę, albo miała Pani z nią kontakt, albo była Pani zaszczepiona. Przeciwciała IgG są wysokie w "starym" zakażeniu i obecne często przez całe życie. Patrząc na Pani wiek, bardzo prawdopodobne, że albo przeszła Pani różyczkę w dzieciństwie, albo była zaszczepiona jako nastolatka.