Jak interpretować wynik badania nasienia u osoby starającej się o dziecko od pół roku?

Staramy się z mężem o dziecko od ponad pół roku niestety bezskutecznie. Zrobiliśmy badania nasienia. Bardzo proszę o ich interpretację. Objętość - 2,2 ml pH - 8,0 Aglutynacja - I st. Koncentracja plemników - 94,4 mln/ml Całkowita liczba plemników w ejakulacie - 207,7 Ruch postępowy - 32% 67,0 mln Ruch całkowity - 38% 77,9 mln Plemniki o prawidłowej budowie - 6% 12,5 mln Proszę o interpretację. Bardzo nam zależy na dziecku i zaczynamy sie bardzo zniechęcać.

Lek. Tomasz Budlewski

Pół roku to trochę krótko ale wyniki wskazują iż plemniki ich ruchliwość jest na granicy normy i jest aglutynacji , a jaka żywotność ? Ilość leukocytów? Wskazana wizyta u androloga