Jak interpretować wynik badania obciążenia glukozą u kobiety w 27 tygodniu ciąży?

Dzien dobry, W 27 tc zrobilam doustny test obciazenia glukoza (75g). Wyniki: cukier na czczo w normie, po 1h w normie, po 2h przekroczony. Na podstawie tego testu skierowano mnie do poradni diabetologicznej, gdzie zalecono badac cukier glukometrem na czczo i 1h po posilku. Wyniki za kazdym razem wychodza prawidlowe. Jaki jest cel badania cukru 1h po posilku jesli ten wynik byl prawidliwy nawet przy krzywej cukrowej i dlaczego nie zalecono sprawdzania tego, co wyszlo zle, czyli cukru po 2h?

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani badać cukier również 2h po posiłku. Przy badaniu glukometrem chodzi po prostu o ogólną kontrolę nad Pani glikemią, nie o dany parametr.