Jak interpretować wynik badania płuc u 58-latka?

Linijne zwłóknienia w dolnych partiach lewego płuca, Poza tym pola płucne bez widocznych zmian ogniskowych. Kąty wolne. Sylwetka serca w normie?

Lek. Paweł Szadkowski

W celu interpretacji musi się pan zgłosić do lekarza kierującego ponieważ wynik należy zestawić z pana obrazem klinicznym. Przyczyn wyżej opisanych zmian może być wiele m.in. przebyte w przeszłości zapalenie.