Jak interpretować wynik badania płuc u osoby z zwyrodnieniem kręgosłupa?

Co mi dolega?Opis badania:badanie wykonane aparatem szesnastorzędowym warstwami grubości 5mm,z wtórną rekonstrukcją o grubości warstwy 1,5mm.Obwodowo na poziomie segmentu 10PP drobny obszar o zwiększonej gęstości miąższu z obecnością drobnolinijnych zwłóknień o wyglądzie zaburzeń upowietrzenia.Na poziomie segmentów języczka pasmowate zgrubienie z poszerzeniem światła oskrzela o wyglądzie zmiany włóknistej,pozapalnej.Drobne zmiany pozapalne u podstawy płuc.Tchawica i oskrzela główne zmian nie wykazują.Serce i duże pnie tętnicze nieposzerzone.Nie uwidocznono powiększonych węzłów chłonnych.Miernie nasilone zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.Za odpowiedź z góry dziękuje Janusz 56lat.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Drobne zwłóknienia w płucach mogą być pozostałością po dawno przebytym zapaleniu i raczej nie należy się tym przejmować. Jednak zawsze taki wynik powinien obejrzeć lekarz, który kierował Pana na badanie.