Jak interpretować wynik badania progesteronu u osoby starającej się o dziecko?

Witam mam 33 lata z mężem staramy sie o dziecko lekarz zlecił mi badanie progesteronu wykonałam je w 27 dc wynik to 4,74 ng/ml okres mam co ok 29 -31 dni. Faza pęcherzykowa 0,2-1,5 faza owulacji 0,8-3 faza lutealna 1,7-27po przekwitaniu 0,1-0,8 czy ktoś może mi pomóc zinterpretować wyniki ?

Lek. Paweł Szadkowski

27 dzień cyklu to faza lutealna. Wtedy norma jest 1,7-27, czyli Pani wynik mieści się w normie. Oczywiście musi się Pani udać z wynikiem do lekarza zlecającego badanie w celu dokładnej oceny w korelacji z całym obrazem klinicznym.