Jak interpretować wynik badania RM kręgosłupa szyjnego?

Witam mój opis rezonansu z którego nic nie rozumiem. Wizyta u lekarza z tydzień a ja się martwię bo nie wiem co to oznacza Badanie : MR kręgosłupa szyjnego ICD 10: M47.1 Badanie wykonano w sekwencjach frFSE T2, FSE T1, STIR, 2D MERGE, w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych, w warstwach grubości 3 mm. Dane ze : Dolegl.bólowe z promieniowaniem lewostronnym Zniesiona lordoza szyjna. - Centralno-lewostronna wypuklina krążka C3/C4 zwęża światło kanału kręgowego o ok.2,4mm bez ucisku rdzenia szyjnego. - Lewostronna wypuklina krążka C5/C6 zwęża światło kanału kręgowego o ok.2,5mm nie powoduje ucisku rdzenia (zachowana rezerwa płynowa przed i zardzeniowa kanału kręgowego). - NIewielkie uwypuklenia dokanałowe krążków C2/C3,C4/C5 i C6/C7 zwężają światło kanału po ok.1,5mm także bez ucisku rdzenia szyjnego . Częściowa dehydratacja zwyrodnieniowa krążków międzykręgowych. Sygnał z rdzenia szyjnego w granicach normy.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u neurochirurga i określenie możliwości terapeutycznych