Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak interpretować wynik badania RM kręgosłupa u osoby odczuwającej ból od 2,5 miesiąca?

Witam. Podam Państwu wyniki rezonansu i serdecznie proszę o pochylenie się nad nimi . Odczuwam ból cały czas nie przerwanie od 2.5miesiaca. Czy mogę z tym czekać tak długo bo wizytę u neurochirurga mam właśnie w maju? Wyniki rezonansu : kanał kregowy przewezony na poziomie L5/S1, stożek rdzenia kręgowego bez cech patologii, nici końcowe luźno ułożone. obniżenie wysokości krążków międzykręgowych l4, l5 i l5, s1 z ich dehydratacja. Na wysokości L5-S1 centralno-dwuboczna przepuklina krazka miedzykregowego z obustronnym konfliktem korzeniowym i kompresją worka oponowego z sekwestracją jądra macierzystego o wymiarach 14x11mm dokanalowo na stronę lewą. Na poziomie L4-L5 protruzja dokanalowa krążka m-k na 12*6mm, centralnie dwuboczna z uciskiem na worek oponowy oraz korzenie nerwowe silnej po stronie lewej. W kości krzyżowej widoczne dwa hiperintensywne ogniska w sekwencji T2, hipointensywne w T1 dł. 7mm-obraz przemawia za naczyniakami, noeulegajacymi w badaniu Tirm saturacji tłuszczowej. Mogą mi państwo przybliżyć mój stan? Dziękuję z góry
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 11 miesięcy temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Dzień dobry

Przepuklina to nic innego jak twór znajdujący się między kręgami kręgosłupa, u Pana między ostatnim kręgiem odcinka lędźwiowego a kością krzyżową ten twór przemieścił się w nieodpowiednie miejsce i uciska korzeń nerwowy. Ze względu na występującą sekwestrację jądra macierzystego myślę, że lekarz będzie ciał operować. Sugerowałabym wcześniejszą wizytę u nerurochirurga.

Pozdrawiam Magda Szelągowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy