Jak interpretować wynik badania RM kręgosłupa u osoby stosującej leki przeciwbólowe?

Witam. Mam pytanie... Jestem po MR Kręgosłupa Lędźwiowego odcinka L-S wykonane w sekwencjach T1 i T2 zależnych w tym Stir. Opis: Na poziomie L4-L5 zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów oraz zaznaczone w stawach międzykręgowych. Obniżona intensywność sygnału w obrazach T2 zależnych krążka międzykręgowego na poziomie L4-L5- zmiany degeneratywne. Na poziomie L4-L5 centralno-dwuboczna protruzja krążka międzykręgowego na głębokość do 9mm, z częściową centralną sekwestracją oraz obustronnie zwężone otwory międzykręgowe, z ciasnotą dla korzeni nerwowych (zmiany zwyrodnieniowo-krążkowe) Dodam, że od prawie 10 lat pracuję fizycznie, nigdy nie odczuwałam bólu kręgosłupa. Fakt w krzyżu miesiąc temu coś mi strzeliło- niedawno wróciłam do pracy- często jest tak że muszę brać proszki przeciwbólowe, bo inaczej nie funkcjonuje. Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie wskazanie było do takiego badania ? proszę koniecznie udać się do lekarza zlecając ego powyższe badanie