Jak interpretować wynik badania RTG klatki piersiowej u osoby z dusznościami?

Witam. Proszę o interpretację wyniku rtg klatki piersiowej. Pola płucne bez zagęszczeń. Wnęka płuca prawego poszerzona - do konsultacji pulmonologicznej i dalszej diagnostyki, sylwetka serca w normie. Przepona w normie. Kąty przeponowo - żebrowe wolne. Skierowanie wydał lekarz ponieważ od ok 3 tyg męczy mnie duszność oraz lekkie osłabienie. Proszę o podpowiedź co to może być. Z góry dziękuję

Jednostronne poszerzenie wnęki płucnej może mieć wiele przyczyn, m.in. powiększenie węzłów chłonnych, guz nowotworowy, czy poszerzenie dużych naczyń krwionośnych tej okolicy. W tym przypadku konieczne wydaje się być wykonanie tomografii komputerowej, która pozwala z dużo większa precyzją ocenić struktury w obrębie klatki piersiowej, a dzięki temu ocenić przyczynę nieprawidłowego obrazu rtg.