Jak interpretować wynik badania RTG nóg u osoby mającej problemy z chodzeniem?

Witam, Tata już od dawna ma problemy z chodzeniem (w lewej nodze ma endoproteze w opisie z dzisiejszego RTG:stan po endoprotezoplastyce lewego stawu biodrowego, proteza w miejscu, przebudowa struktury kostnej w okolicy panewki tego stawu oraz górnego odcinka lewej kości udowej ). Prawa noga wcześniej była zdrowa ale od jakiegoś czasu już ciężko nią poruszać. Nogi ma sztywne. Wyniki z RTG: Podchrzestna sklerotyzacja stropu panewki, spłycenie stropu, odczyn wytwórczy na jego krawędzi, spłaszczenie głowy prawej kości udowej , skrócenie szyi , przewężenie szpary stawowej tego stawu. Ból jest w nogach oraz pośladkach. Czy to znaczy, że w prawej nodze też będzie musiał mieć endoprotezę? Czy sugeruje inną chorobę? Do specjalisty ma jeszcze trochę czasu więc byłabym wdzięczna za odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

zdarza się tak iż dochodzi do endoprotezoplastyki obu stawów biodrowych