Jak interpretować wynik badania tarczycy?

Dzień dobry Proszę o wstępne, orientacyjne zinterpretowanie wyników tarczycy (wiem oczywiście, że muszę iść do lekarza). TSH (3 generacji) = 3,18 uIU/mL FT4 = 1,65 ng/dl FT3 = 3,78 pg/ml anty-TPO = 24,31 IU/ml anty-TG = 19,78 IU/ml Mam też podwyższone żelazo do 201,7 przy ferrytynie 88. Podejrzewam, że istotną informacją będzie to, ze przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Daylette. Jeżeli okaże się, że będę musiała przyjmować jakiś lek na tarczycę, to czy jest jakakolwiek szansa, żebym dalej stosowała antykoncepcję hormonalną? A co jeśli np. za dwa lata chciałabym zajść w ciążę - nie będzie to stwarzało poważnego problemu?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Poziom hormonów tarczycy znajduje się w granicach normy. Na resztę pytań można odpowiedzieć dopiero po postawieniu rozpoznania. Nie wiem z jakiego powodu zostały wykonane badania, więc nie jestem w stanie powiedzieć jakie są również rokowania co do ewentualnej ciąży.