Jak interpretować wynik badania tarczycy u 27-latki?

Witam! Moja mama ma tarczycę chora, więc ja jako córka postanowiłam sama zrobić też takie badanie. Wyniki przedstawiam poniżej i proszę o interpretację. Hormon-TSH /: 1.799 ulU/ml Ref. K: 0,35-4,67 ulU/l, FT3: 2.61 pg/ml Ref.: 1.71-3.71 FT4: 1.18 ng/dl Ref.: 0.70-1.48 Anty-TPO 43.0 IU/ml Ref.: <5.61 Anty-TG 18.7 IU/ml Ref.: <4.11 TRab <0,80 IU/l Ref.: <1.75 Nie za bardzo wiem, jak odczytać te wyniki. Prosiłabym o jakąś informację.

Lek. Paweł Szadkowski

Poziom TSH, FT3 i FT4 są w normie, więc tarczyca pracuje prawidłowo. Ma Pani dodatnie przeciwciała przeciwko tyreoperoksydazie i tyreglogulinie. Te przeciwciała często są obecne w chorobie Hashimoto, ale same w sobie nie świadczą o chorobie. Może być tak, że za jakiś czas rozwinie się u Pani choroba tarczycy, ale nie musi. Co jakiś czas może Pani sprawdzać poziom TSH.