Jak interpretować wynik badania tarczycy u kobiety w ciąży?

Ponawiam pytanie. Jestem w10t2d w ciazy.Robiłam badania naTSH4,19uIU/ml n0.270-4.200FT3 4,32pmol/l n3.1-6.8FT4 13,46pmol/l n12-22inne badania krwi mam w normie, wcześniej nie chorowałam na tarczycę. Wynik z marcaTsH2.68uU/ml n.0.25-5.Lekarz nie stwierdzil wtedy nieprawidlowosci.Podczas ost wizyty u gin zlecil euthyrox n50.Nie kazał iść do Endo.Prosze o konsultacje.Czy dziecku nic nie zagraża?Mianowicie czy rozwój będzie w normie przy tak późnym leczeniu.podobno 3 m-ce są najwazniejsze.

Lek. Tomasz Budlewski

Na pewno wskazana jest ponowna ocena TSH i jednak jak sadze lepiej udac się także
Do endokrynologa