Jak interpretować wynik badania TK z kontrastem mózgu u 53-latki?

Witam w moim wyniku jest napisane: Nie stwierdza się cech krwawienia sródczaszkowego. Niewielkie okołokomorowe zmiany wzdłuz rogów czołowych kkb. Tętniak ACoA 7x5,5mm. Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych ani ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Układ komorowy bez przemieszczenia w linii pośrodkowej, nie poszerzony, symetryczny. Jama przegrody przezroczystej szer. do 4,5mm. Struktury kostne w normie. Zmiany śluzówkowe w zatokach przynosowych z polipowatą / torbielowatą zmianą 11mm w zatoce szczękowej.

Nie napisała Pani z jakiego powodu wykonywane było badanie, jakie sa objawy. Tętniak wymaga konsultacji neurochirurgicznej i ew. kwalifikacji do leczenia operacyjnego. Pozostałe zmiany są nieistotne. Pozdrawiam.