Jak interpretować wynik badania TSH u 26-latki w ciąży?

Dzień dobry - jestem w 19 tygodniu ciąży, dziś odebrał wynik badania krwi TSH jej poziom to 3,7 gdzie w drugim trymestrze wskaźnik powinien mieć maksymalnie 2,5. Pierwsze badanie wyszło 3,1 i doktor prowadząca zapisała mi Euthyrox N50 jedna tabletkę dziennie na czczo. Miałam nadzieje ze po nich poziom wróci do normy. Po otrzymaniu wyników byłam zaskoczona i nieco przerażona dlaczego mimo leków jest podwyższony. Nigdy wcześniej nie miałam problemów z tarczyca, genetycznie tez jest to raczej wykluczone. Czytałam to i owo w internecie i nie mam żadnych objawów opisanych w internecie. Za 3 dni mam wizytę kontrolna u swojej lekarz prowadzącej - czy lepiej niw czekać i gdzieś szukać pomocy w szpitalu aby już zbijać poziom czy poczekać do wizyty i decyzji Pani doktor. Bardzo proszę o odpowiedz !

Lek. Paweł Szadkowski

Przede wszystkim proszę zadbać o prawidłowe przyjmowanie leku, czyli na czczo, pół godziny przed posiłkiem, popijając nierozgryzione tabletki. W przebiegu ciąży może dojść do ujawnienia się zaburzenia funkcji tarczycy. W ciąży rośnie też zapotrzebowanie organizmu na hormony tarczycy. Powinna pani pozostawać pod ścisłą opieką swojego lekarza prowadzącego i w miarę możliwości skontaktować się z nim jak najszybciej (hospitalizacja raczej nie jest konieczna).