Jak interpretować wynik badania USG jamy brzusznej u osoby ze wzdęciem?

Witam, Mam 33 lata w dniu dzisiejszym wykonywałem badanie USG, ze względu na ciągłe wzdęcia i bóle brzucha z prawej strony. Lekarz podejrzewa u mnie nerwicę i zespół jelita drażliwego. Badanie nie wykazało zmian w wątrobie, trzustce, nerkach ani woreczku żółciowym jednak problem z jelitami, poniżej opis: podwyższenie echogeniczności tkanki tłuszczowej krezki jelita cienkiego z drobnymi nie powiększonymi węzłami chłonnymi obraz może odpowiadać panniculitis, Co to dokładnie oznacza?

Witam,

zalecana jest konsultacja gastrologiczna i ukierunkowane leczenie, jeśli przyczyną jest nerwica czyli czynnik psychiczny wymagane jest leczenie metodą psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.
W przypadku nerwicy może występować problem z układem pokarmowym, tzw, problemy gastryczne. Ważne jest żeby znaleźć przyczynę problemu i ją leczyć, ponieważ objaw jest skutkiem, farmakoterapia leczy objaw nie leczy przyczyny.

Pozdrawiam serdecznie