Jak interpretować wynik badania wątroby u osoby ze zmianami ogniskowymi do 3 cm?

Odebralam wyniki badan na watrobe. W CT wyszly dwie zmiany ogniskowe do 3 cm (podejrzenie gruczolaka). Czekam na wizyte, jednak prosze o interpretacje. AST 20, ALT 29, bilirubina 0,4 fosfataza 87, GGTP 140, AFP 9. Kwas moczowy 7,8. Dodam, ze nie pije alkoholu.

W takich przypadkach jeśli badanie TK nie wyjaśnia konkretnie czym są te zmiany w wątrobie należałoby pogłębić diagnostykę o rezonans magnetyczny. Oczywiście decyzję w tej sprawie musi podjąć ostatecznie lekarz prowadzący. Nie podejmę się interpretacji wyników badań laboratoryjnych bez podania jednostek w jakich zostały wykonane badania i norm, gdyż z reguły każde laboratorium ma inne normy.