Jak interpretować wynik bHCG?

Witam, Mój wynik Hcg to 2,35 (okres spóźnia się już tydzień), natomiast test ciążowy wskazuje dwie kreski. Jak mam interpretować wyniki?

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik bHCG <5 wyklucza ciążę (należy jednak zawsze odnosić się do norm laboratorium). Sugeruję powtórzyć badanie, a w razie pozytywnego wyniku lub dalszych wątpliwości udać się do lekarza ginekologa.