Jak interpretować wynik biopsji cienkoigłowej u osoby po badaniach USG piersi?

Usg piersi wykazało u mnie zmianę-BIRADS4, miałam biopsję cienkoigłową. Wynik biopsji; w ocenianych rozmazach obecne elementy morfotyczne krwi oraz nieliczne fragmenty tkanki tłuszczowej. Komórek nowotworowych nie stwierdzono. Mam kontrolę za pół roku, czy nie powinnam zrobić biopsji gruboigłowej, co oznaczają takie wyniki? U mojej siostry rok wcześniej biopsja cienkoigłowa też nie wykazała nic niepokojącego, a po usunięciu guzka okazało się że ma raka.

W takim wypadku rzeczywiście słuszne byłoby wykonanie biopsji gruboigłowej i z uwagi na wynik USG i z uwagi na niejednoznaczny wynik biopsji cienkoigłowej i z uwagi na rodzinną skłonność. Decyzję w tej sprawie musi podjąć lekarz prowadzący.