Jak interpretować wynik biopsji guzów tarczycy?

Właśnie otrzymałam wynik biopsji guzków tarczycy mam 64 lata: 1 zmiana w centralnej części płata, przy tylnej powierzchni, hypoechogeniczna, niejednorodna o wym. 8x13 mm. W rozmazach: rozproszone i w płatach tyreocyty, liczne limfocyty. Obraz odpowiada: thyreoiditis chronica (grupa II według Bethesda ) 2 zmiana zmiana w centralnej części płata, przy przedniej powierzchni, hypoechogeniczna, o wym 7x5 mm. W rozmazach:rozproszone i w płatach tyreocyty, koloid. Obraz odpowiada: struma nodosa (grupa II według Bethesda ) Jak mam to rozumieć?

Lek. Paweł Szadkowski

Pierwsza zmiana odpowiada przewlekłemu zapaleniu tarczycy, a druga zmiana to wole guzkowe. Zmiany łagodne. Z wynikiem proszę się udać do lekarza, gdyż ewentualne leczenie zależy od Pani objawów, wyników badań i ogólnego obrazu klinicznego.