Jak interpretować wynik brania na HbsAg?

Witam. Jestem w 34 tyg ciąży. Zrobiłam badanie na HbsAg. Odebrałam wyniki i opis jest następujący. Test przesiewowy antygen Hbs - wykryto. Hbs antygen-test potwierdzenia <50%. Poniżej interpretacja : nie wykryto. Wynik badania przesiewowego nisko dodatni, test potwierdzający ujemny. Jak mam to rozumieć? Czy jestem zarażona HBV i co z dzieckiem i z mężem? Czy też musi się zbadać? Jakie badania powinnam jeszcze zrobić? Czy próby wątrobowe wystarczą? Dziękuję. Badanie wykonano testem firmy Abbott, metodą chemiluminescencji na aparacie Architekt.

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro test potwierdzenia nie wykrył Ag Hbs, nie ma powodu do niepokoju. Nie jest Pani zarażona HBV.