Jak interpretować wynik CMV u 26-latki?

Dzien dobry, dzisiaj odebralam wyniki cmv I sa nastepujace: 1) f19 igg cmv wyszlo powyzej 482 2)f23 igm 0,98. Bardzo prosze o odp co to oznacza vo wizyte mam.za 2 tyg I bardzo sie martwiw

Lek. Paweł Szadkowski

Podwyższone miano przeciwciał w klasie IgG świadczy o tym, że w przeszłości miała pani kontakt z wirusem CMV (zachorowania bezobjawowe są dość częste, a kontakt z wirusem w swoim życiu ma wiele osób). Wynik IgM wyklucza najpewniej świeże zachorowanie (dla pewności należałoby zestawić wynik z normą laboratorium). Nie podała pani co badanie miało na celu wyjaśnić, dlatego w celu pełnej interpretacji proszę spokojnie poczekać na wizytę u lekarza prowadzącego