Jak interpretować wynik cytologii u 30-latki?

Witam serdecznie, wynik ostatniej cytologii (08.03.2018) brzmiał następujaco: Nieprawidłowe komórki nablonkowe. Komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego. Nie można wykluczyc zmiany srodplaskonablonkowej dużego stopnia HSIL (ASC-H). Zalecenia: kolposkopia. Dnia 10.04.2018r. przeprowadzona kolposkopia. Oto opis-wynik: Część pochwowa przerośnięta, pokryta wtórnym nablonkiem plaskim z licznymi torbielami Nabotha na wardze tylnej oraz z ektopią gruczołową na wardze przedniej. Granica m/nablonkowa widoczna. Ujście zewnętrzne szparowate. Po 3% kw octowym: delikatne zbielenie na godz. 12 oraz przezierne zbielenie wargi tylnej z licznymi otwartymi cewami gruczołowymi. Po płynie lugola: obszar wtórnego nabłonka na wardze tylnej jadojasny o nieostrej granicy. Pobrano 3 wycinki z tarczy i wyskrobiny z kanału szyjki macicy. Bardzo proszę o wyjaśnienie/interpretację wyniku kolposkopii. Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W badaniu kolposkopowym nie stwierdza się cech zmian o nowotworowym charakterze, jednak ze względu na nieprawidłowy wynik cytologii pobrano wycinki do badania histopatologicznego. Dopiero po tym badaniu będzie można postawić odpowiednią diagnozę i leczenie. Dlatego powinna Pani w wyznaczonym terminie udać się na kontrolę do lekarza prowadzącego.