Jak interpretować wynik histopatologiczny mojej babci?

ADENOCARCINOMA PARTIM MUCINOSUM dominuje utkanie gruczolaka kosmkowego z cechami dużej dysplazji - serdecznie proszę o interpretację wyniku histopatologicznego mojej Babci :(

Lek. Paweł Szadkowski

Gruczolakorak częściowo śluzotwórczy. W pobranych fragmentach lekarz stwierdził obecność gruczolaka kosmkowego z nieprawidłowymi komórkami (czyli zmianę łagodna, ale o wysokim potencjale transformacji nowotworowej) i utkanie raka (czyli zmianę złośliwą). Z wynikiem proszę się udać do lekarza prowadzącego - zaleci dalsze postępowanie.