Jak interpretować wynik IgM u dziecka po zakażeniu?

Proszę o poradę odnośnie wyniku IgM Mycoplasma pneumonea. Moja córka przeszła zakażenie w październiku i grudniu 2017. Ja od stycznia mam problemy z biegunkami oraz cięższym oddechem przy wysiłku i chodzeniu. Dwa razy miałam infekcje zatok. Czuje w gardle wydzielinę na codzień. Zrobiłam test na IgM i wyszło 9,9 (od 10 pozytywne). OB podwyższone do 14. limfocyty 45,4%. RDW-SD 48 (norma 36,4-46,3). Jestem lekko przeziębiona obecnie (w trakcie badań). Proszę o pomoc w interpretacji wyniku.

Lek. Michał Lenard

Wynik jest wątpliwy, badanie trzeba będzie powtórzyć. Pozdrawiam!