Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 5 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak interpretować wynik MR kręgosłupa szyjnego?

Dzień dobry, proszę o interpretację wyniku MR kręgosłupa szyjnego. Badanie wykonano w sekwencjach TSE T1 i TSE T2, w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych, w warstwach o grubości 3mm i 4mm. Lordoza szyjna zachowana. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci częściowej dehydratacji i krążków międzykręgowych z ich niewielkim obniżeniem w odcinku C3 – C7. Zaostrzenia kostne na krawędziach trzonów w odcinku C3 – C6. Przerost wyrostków haczykowatych na poziomie C6/C7. Na poziomie C3/C4 szerokołukowe uwypuklenia krążka na 2mm z przewężeniem zachyłków i otworów z lateralizacją lewostronną – cech kolizji ze strukturami nerwowymi. Na poziomach C5/C6 i C6/C7 niewielkie uwypuklenia krążków o typie bulging do 2mm z modelowaniem worka oponowego, bez ucisku rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych. Dodatkowo przerost wyrostków haczykowatych, przyczynia się do zwężenia otworów międzykręgowych – cech kolizji ze strukturami nerwowymi nie ujawniono. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego zachowany. Sygnał szyjnego odcinka rdzenia kręgowego bez wyodrębniających się zmian ogniskowych. Dziękuję.
KOBIETA, 67 LAT 11 miesięcy temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Opisano zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego. Jednocześnie przepraszamy za tak długi okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy