Jak interpretować wynik RM kolana i co on oznacza?

Wynik badania MR stawu kolanowego - Co oznacza? Śladowo zwiększona ilość płynu w obrębie jamy stawowej. Zmiany obrzękowe w ciele Hoffy. Rzepka prawidłowego kształtu, z dyskretnymi wyostrzeniami na krawędziach. Chrząstka rzepki prawidłowej grubości o dyskretnie niejednorodnej intensywności sygnału w części tylno-przyśrodkowej jak w przypadku częściowego uszkodzenia. Uszkodzenie chrząstki w obrębie kłykcia przyśrodkowego kości udowej ok. 4 mm. Więzadło krzyżowe przednie z pasmami o podwyższonej intensywności sygnału, prawidłowej grubości, obraz jak w przypadku zmian przeciążeniowych. Róg przedni łąkotki przyśrodkowej dyskretnie przemieszczony ku przodowi i boczne. W rogu tylnym widoczne niewielkie pasmo o podwyższonej intensywności, jak w przypadku częściowego uszkodzenia, bez cech pęknięcia. Kobieta, 40 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie objawy? czy jakiś uraz? jeśli tak to jaki mechanizm i jaka siła?